Shaqiri “ndërron” profesion te Liverpool, shokët shkrihen së qeshuri (VIDEO)

Liverpool pas ardhjes së Jurgen Klopp si trajner i tyre duket se është futur një frymë më entuziaste dhe një harmoni mes klubit.

Tashmë edhe futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri është bërë pjesë e kësaj familje.

Shaqiri është ambjentuar shumë shpejt me “të kuqt” ku ka shënuar edhe një super gol në debutimin e tij.

Sido që të jetë, para se Shaqiri të vazhdojë aventurën në Premier League, duhet të këndojë një këngë para shokëve të ri të skuadrës.

Ashtu siç e do tradita edhe Shaqiri, e ka bërë një gjë të tillë, por zëri i tij nuk ishte më i miri i mundshëm andaj edhe lojtarët e Liverpoolit nuk i kanë përmbajtur dot të qeshurat.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon. /albeu.com/.

Pas analizave mjekësore, dita e parë e Shaqirit në Liverpool – takimi me Klopp, Keita…

Liverpooli ka publikuar disa pamje ku shihet Xherdan Shaqiri duke u kënaqur në ditën e tij të parë pas nënshkrimit nga Stoke.

Reprezentuesi i Zvicrës i është bashkuar skuadrës angleze për 13 milionë funta dhe tani është duke provuar që të përshtatet sa më shpejt me ekipin nga Anfield.

Liverpool ndoqi Shaqirin në çdo hap të rrugës në ditën e tij të parë, nga momenti kur paketonte gjërat e tij në dhomën e hotelit e deri tek takimi me Jurgen Klopp në bazën e stërvitjeve Melwood, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Në një video, Shaqiri shfaqet duke marrë trajtimin mjekësor, nëpërmjet disa mostrave të gjakut që i merr stafi mjekësor dhe në skanimin e MRI.

Derisa ai qëndronte në veturën e tij, tha “Unë dëshiroja të isha këtu qysh para katër viteve, dhe jam vërtetë i lumtur që jam këtu dhe nuk po mund të presë për të filluar me klubin e madh”.

“Trajneri është shumë i rëndësishëm për mua, e njohë atë nga Gjermania. Që prejse kam ardhur këtu, ai ka ndryshuar mentalitetin e futbollit dhe është shumë familjar dhe kjo është shumë e rëndësishme”.

Në Melwood është pritur nga Keita, Virgil van Dijk dhe Georgino Wijnaldum.

Murinjo do Elseid Hysajn te Mançesteri, stafi i portugezit po e vëzhgon

Mbrojtesi i kombetares sone, Elseid Hysaj po vëzhgohet nga Zhoze Murinjo. I cili prej kohësh, drejtuesit e Junajtid dhe stafi i trajnerit portugez, po monitoron mbrojtësin shqiptar që aktivizohet në rradhet e Napolit.

Shkodrani është një nga lojtarët më të rëndësishëm të formacionit të Sarrit dhe luan si titullar thuajse në të gjitha kompeticionet.

Sensi i lartë i përshtatshmërisë së tij, si në krahun e majtë, ashtu edhe në të djathtë, ka bërë që shpeshherë të ndihmojë ekipin kur është në vështirësi, cilësi për të cilën Zhoze Murinjo e vlerëson maksimalisht.

Deri tani, për 23-vjeçarin janë ofruar 25 milionë paund nga skuadra e Junajtid, por Napoli kërkon që “djajtë” të paguajnë klauzolën e tij 50 milionë euro, me e larta ne histori kjo per nje futbollist te Shqipërisë.

Arsenali i rinovon kontraten Jack Wilshere, por me ulje page

Arsenali do t’i ofrojë rinovimin e kontratës Jack Wilshere, por për këtë lojtari duhet të pranojë uljen e pagës javore. Mesfushorit anglez i skadon kontrata me “Topçinjtë” në fund të këtij sezoni dhe aktualisht përfiton 112 mijë euro në javë. Megjithatë, sipas “Daily Express”, klubi londinez do t’ia reduktojë me 20 mijë euro në javë pagën në kontratën e re. Nga ana tjetër Arsenali rrezikon të humbasë yjet e ekipit si Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil.