Talenti fierak, Sokol Ymeraj transferohet ne Gjermani

Interviste eksluzive e youwant.al me futbollistin e talentuar, Sokol Ymeraj.

Kur ka filluar karriera juaj si futbollist?
Karriera ime si futbollist ka filluar shume heret qe ne moshen 5 vjecare.

Cili ka qene trajneri juaj i pare?
Trajneret e mi te pare kane qene Romeo Haxhiaj dhe Agron Basholli.

Si ndiheni kur luani per kombetaren e moshave dhe ku doni te arrini ne te ardhmen?
Ndihem i emocionuar dhe i frymezuar sepse eshte ajo cfare deshiroj dhe e bej me pasion. Synimi im eshte qe ne te ardhmen time une te luaj ne nje klub te rendesishem europian ne menyre qe nje dite te luaj per kombetaren A, pasi kjo eshte maksimumi per cdo lojtar qe te luaj me kombetaren e tij.

Kur je emocionuar me shume gjate ndeshjeve te kombetares?
Kane qene dy momente vertet emocionuse . E para ka qene kur kam shenuar golin tim te par kam perjetuar nje moment vertet te vecante . Ndersa momenti i dyte ka qene nje ndeshje kunder kombetares se Zvicres e cila kishte 6 shqiptare ne formacionin e tyre dhe po me dukej sikur po luaja kunder nje ekipi shqiptar pasi ata komunikonin mes njeri tjetrit shqip ne loje.

Mesuam qe jeni transferuar ne Gjermani, mund te na tregoni pak me teper?
Po ne fakt lidhjet e mia me shume klube ne gjermani kane qene qe perpara 2 vitesh por atehere kam qene 16 vjec dhe ishte e pamundur qe te kryeje dokumentacionin e duhur per te luajtur. Tani jam pjese e nje klubi te mire si Bonner Sc qe mi mori persiper te gjitha gjerat qe mua me nevojiteshin.Ne te ardhmen si cdo njeri largpames dua te arrij majat por duke i kaluar hapat nje nga nje. Dua ta shoh veten gjithmone me lart dhe te marr ate qe meritoj. Futbollit i kam dedikuar jeten!

Sot eshte dita e te dashuruarve, ju keni te dashur?
Po eshte nje person qe me qendron afer ne cdo moment.